Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Co na rozstępy?

Rozstępy to dosyć wyróżniające się zmiany skórne. Najczęściej widoczne są na udach, brzuchu, pośladkach i ramionach. Na początku mają czerwoną barwę, później zmieniają kolor na przeróżne wariacje beżu. Jeśli uda nam się zrobić z nimi coś na początkowym etapie, możemy całkiem usunąć rozstępy. Powody tworzenia się tych zmian skórnych to niedobór niektórych minerałów, zwiększona ilość hormonów płciowych, jak również kortyzolu, zbyt dużo ćwiczeń, przyjmowanie leków sterydowe i uwarunkowania genetyczne. Można je jednak zlikwidować, korzystając z zabiegów laserowych.

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy usunąć możemy różnymi metodami. Wspomoże nas w tym kilka podstawowych nawyków. Rozplanuj treningi, jedz zdrowo, unikaj wahań wagi ciała oraz używaj natłuszczających balsamów. Te działania są długotrwałe i wymagają samozaparcia. Zapobiegają pojawianiu się rozstępów, lecz ich nie likwidują. Redukować możemy je przy pomocy lasera. Wygląd skóry wyraźnie poprawia się już po pierwszym zabiegu laserem. Cechuje je głęboki efekt termalny. W odróżnieniu od zwyczajnych metod likwidowania rozstępów działania laserowe są całkiem bezinwazyjne. Przez to zabieg nie wiąże się z jakimkolwiek bólem. Skuteczność takich zabiegów ocenia się bardzo wysoko. Zabieg nie wymaga jakiejkolwiek rekonwalescencji. Dla uzyskania bardzo dobrych rezultatów, poleca się powtórzenie zabiegu od 3 do 4 razy. Zależy to od indywidualnych uwarunkowań.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Zabieg laserowy pozwoli efektywnie pozbyć się rozstępów. Korzystając z lasera, możemy uzyskać najlepsze efekty. U dużej liczby osób widać je już po pierwszej sesji. Sposób ten jest bezpieczniejszy niż standardowe zabiegi nieablacyjne. Rezultaty zabiegu zależne są od liczby zmian. Stare oraz głębokie zmiany trudniej usunąć. Tego typu zabiegi dają zwykle bardzo dobre rezultaty, ale czasem zabiegi laserem nie będą w stanie zlikwidować rozstępów.

Gdzie usunąć rozstępy?

Rozstępy usuniemy najefektywniej w czasie, kiedy są na etapie rozwoju. Później zmiany robią się bledsze. Na tym etapie redukcja zmian również jest możliwa, lecz nie przywrócimy ciału stanu z czasów przed ich utworzeniem się. Zmiany powinno się usunąć zaraz po tym, jak zaczną być dostrzegalne. Wtedy rezultaty gwarantuje się już po pierwszym podejściu. Skutki terapii z reguły zależne są od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Laser doprowadza do regeneracji skóry. Koszty pozbywania się zmian w Vesunie w Krakowie rozpoczynają się już od stu złotych. Można zakupić też pakiety.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami