Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Problemy ze zmarszczkami? Spróbuj botoxu!

Spotykając nową osobę, większość z nas największą uwagę zwraca na twarz. To ona ujawnia emocje, ukazując, jaki mamy nastrój. Przez ten ruch to ona jest podatna na pojawianie się zmarszczek w dookoła czoła, oczu, nosa i ust, których wręcz nie można uniknąć. Efektywne zmniejszanie bruzd jest jednak możliwie.

Zastosowanie botoxu

Botox pozwala skutecznie usunąć zmarszczki. Preparat jest najbardziej skuteczny w przypadku bruzd mimicznych. Botulinę wprowadza się w problematyczne miejsca. Terapia botoxem polega na zastrzykach, które w chemiczny sposób blokują połączenia mięśni z nerwami. Istnieje jednak więcej metod likwidowania zmarszczek mimicznych. Możesz zdecydować się na połączenie kilku różnych substancji, żeby uzyskać zadowalający efekt. Dużą popularnością cieszy się połączenie toksyny botulinowej ze słynnym wypełniaczem - kwasem hialuronowym. Po zabiegu usuwania zmarszczek, problematyczne okolice wyglądają młodzieńczo oraz zdrowo.

Wskazania i przeciwwskazania

Na zabieg zdecydować powinny się kobiety, chcące usunąć zauważalne zmarszczki. Botox pomoże pozbyć się zmarszczek dookoła oczu, ust, nosa a także czoła. Pomoże paniom, które zmagają się z problemem opadających powiek. To też rewelacyjny zabieg dla palaczy. Regularne palenie papierosów powoduje dodatkowe zmiany na twarzy. Toksyna botulinowa działa również na zmarszczki, które uwidaczniają się na szyi i dekolcie. Istnieją jednak także przeciwwskazania do zabiegu, dlatego poleca się porozmawiać wcześniej z lekarzem specjalistą.

Jak przeprowadza się zabieg

Człowiekiem uprawnionym do wykonywania zabiegu jest specjalista. Przeprowadza się go za pomocą jednorazowej strzykawki i cienkiej igły. Preparat aplikuje się w problematyczne miejsca twarzy, szyi i dekoltu. Czas trwania zabiegu to przeważnie mniej więcej 20 minut. Procedura jest wręcz bezbolesna. Jedyne, co może sprawiać nieduży dyskomfort to delikatne ukłucie. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ dawka toksyny botulinowej jest dostosowana do osoby, u której przeprowadza się zabieg.

Botox - błyskawiczne efekty

Po jakim czasie zauważymy efekty? Czeka się na nie z reguły 2 doby od wykonanego zabiegu. Pełna poprawa skóry następuje po dwóch tygodniach. Trwałość skutków zabiegu jest indywidualna. Skutkiem zabiegu jest dostrzegalne usunięcie problematycznych bruzd. Dla osiągnięcia najlepszych efektów, zabieg powinien być powtarzany. Regularne ostrzykiwanie się botoxem przyczynia się do tego, że skóra młodnieje.

Do kogo udać się na zabieg?

Takie zabiegi kojarzą się błędnie ze sztucznym wyglądem, choć prawidłowo przeprowadzone nie zakłócą ekspresji twarzy. Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej dopełniają wszelkich starań, by procedura odbyła się całkowicie bezpiecznie i poprawnie. Botox wprowadzany jest tylko określone mięśnie. W krakowskiej klinice Vesuna zabieg przeprowadzany jest tylko przez dobrze przeszkolone osoby. Cena zabiegu przeprowadzanego w dowolnym miejscu twarzy rozpoczyna się od 150 złotych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami