Dzieci stale powinny być zachęcane przez swoich rodziców do czytania. Na początku to dorośli będą czytać swoim dzieciom bajki, ale z czasem ich rola się zmieni. Oby! Oby dziecko zaraziło się miłością do książek, dzięki czemu będzie mogło poznać fantastyczne miejsca, jak również bohater. A jest ich naprawdę wielu. Jednego z nich chciałby przedstawić Grzegorz Kasdepke. Odnaleźć go będzie można w książce pt.”Wakacje detektywa pozytywki -nowość“.

Jechać na urlop, czy też nie?

Ulubieniec wszystkich dzieci ma ogromny dylemat. No bo nadeszły wakacje i tak naprawdę mógłby i on również odpocząć. Całe dwa miesiące wakacji. Tylko jak można wyobrazić sobie to, że agencja “Różowe okulary” zostanie zamknięta na tak długi czas? Z drugiej strony – właściwie to w kamienicy chyba nie będzie działo się nic takiego. No bo w sumie i tak nikogo nie będzie na miejscu. Jego małoletni przyjaciele wyjeżdżają. Zuzia z dumą wyrusza na kolonię. Dominik ma jechać na obóz. Asia podobno na dłuższy czas wyjeżdża do babci. Detektyw ma być sam na miejscu, dlatego faktycznie zaczyna na poważnie myśleć o wakacjach. Już prawie jest do tego gotowy, ale ktoś kradnie mu portfel! Pozytywka czuje, że to znak, iż nie może opuszczać swojej agencji. Postanawia rozpocząć poszukiwania rabusia. Z dnia na dzień, podczas wakacji zaczyna piętrzyć się coraz więcej problemów.

Przygodowa książka dla dzieci

Jeżeli ktoś chciałby znaleźć dobrą lekturę dla dzieci, którą na dodatek będą one w stanie samodzielnie przeczytać, to propozycja od Grzegorza Kasdepki wydaje się wręcz idealna. Sama treść nie jest trudna do odczytania, a także użyte tu sformułowania nie powinny nikomu sprawiać problemu. Jest to naprawdę doskonała propozycja dla wszystkich najmłodszych czytelników, która przyniesie także ogrom radości. Tym bardziej, że ma się do czynienia z książką przygodową. Właściwie to można powiedzieć, że ma się do czynienia z przygodą kryminalną. Skoro dorośli lubią takie historie, to na pewno będzie miło dzieciom również zająć się zagadkami detektywistycznymi.