Współczesne książki dla dzieci pozwoliły na to, aby najmłodsi mieli okazję do tego, aby poznać wyjątkowych bohaterów. Takich, których przygody można śledzić przez jedną lub przez większą ilość książek. Tematyka tych książek jest naprawdę różnorodna. Znajdzie się coś dla dziewczynek i bez problemu lekturę dla siebie znajdą chłopcy. Taką wspólną książką, która zostanie polubiona przez przedstawicieli obojga płci, będą “Wakacje detektywa Pozytywki”. Autorem jest niesamowity Grzegorz Kasdepke.

Przygody Pozytywki

Jest to autor, który dał się już poznać z tej dobrej strony. W szczególności, jeżeli chodzi o lektury dla najmłodszych czytelników. To nie pierwsza książka, którą można znaleźć o Pozytywce. W sklepach dostępna jest również “Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”, gdzie nawet nicpoń Martwiak zostaje oczyszczony przez głównego bohatera z zarzutów. Bo chociażby nie wiadomo co się działo, Pozytywka ma to do siebie, że nikomu nie jest w stanie odmówić pomocy. Jego bronią przeciwko złym ludziom jest…kaktus. Agencja, którą prowadzi, jest niewielkich rozmiarów – że on sam i dziecko ledwo się w środku mieszczą. Ale to w niczym nie przeszkadza, ponieważ jest do rozwiązania wiele różnych tajemnic.

Letnie sprawy Pozytywki

Jak sam tytuł wskazuje – “Wakacje detektywa pozytywki dla dziecka” – to książka, której akcja skupia się na miesiącach letnich. Bohater myśli, że los mu nic nie przyniesie, ponieważ w kamienicy nikogo nie będzie. Wszystkie dzieci wyjeżdżają. On sam by chętnie wyjechał, ale zaginął jego portfel. Detektyw ma przyjemność gościć w chińskiej knajpie, której właściciel utrzymuje, że jest Chińczykiem. Oczywiście, sam detektyw demaskuje go i sprawa zostaje rozwiązana. A to tylko początek przygód, jakie czekają głównego bohatera. Oto Martwiak, który sprawia, że w agencji zjawiają się takie postacie, jak sławny podróżnik Waskodegamski, wróżbita-przebieraniec czy ksiądz chodzący po kolędzie wielkanocnej. Jak więc widać, wszyscy czytelnicy mogą więc liczyć na naprawdę dobrą przygodę.